Předsedou TA ČR bude Konvalinka

RVVI v pátek na svém mimořádném zasedání navrhla vládě jmenovat nového člena předsednictva a také předsedu Technologické agentury ČR. Po Petru Očkovi by agenturu měl vést Petr Konvalinka, který byl navržen jako pátý člen předsednictva.

Do předsednictva kandidovali Rut Bízková, která již v minulosti TA ČR vedla, dále Ivo Říha z Asociace výzkumných organizací a z Českého vysokého učení technického v Praze bývalý rektor Petr Konvalinka a bývalý děkan Fakulty strojní František Hrdlička.

S největším počtem nominací, celkem devatenácti, kandidovala Rut Bízková. Ostatní kandidáti měli jednu či dvě nominace. RVVI doporučila vládě jmenovat novým členem předsednictva Petra Konvalinku, který současně získal 12 hlasů ve volbě předsedy. Jako další na tuto pozici kandidoval stávající místopředseda agentury Pavel Komárek.

Kromě Pavla Komárka, kterému končí druhé funkční období k 21. březnu 2020, zůstávají členy předsednictva Martin Duda, Zdeněk Kůs a Jiří Plešek, kteří byli do funkce jmenováni v září loňského roku.

Zdroj: Vedavyzkum.cz

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.