Samosmrštitelné trubičky a napěněné hadičky

Společnost PARZLICH vznikla v roce 2011 jako projekt plastikářské firmy zaměřené na výrobu extrudovaných hadic, trubek a profilů z polymerních materiálů. PARZLICH je společným projektem holdingu NWT a fyzických osob a je vyústěním systematické podpory a rozvoje nových projektů z technologické oblasti.

parzlich dilna

Cílem společnosti je využití vlastního výzkumu a vývoje na poli aplikací polymerních materiálů a nabízet tak zákazníkům vysokou přidanou hodnotu díky lepším užitným vlastnostem výrobků, úspoře nákladů při zpracování našich produktů, či nižším environmentálním dopadům, díky používání ekologicky šetrných, či biologicky odbouratelných materiálů.

Protože vývoj aplikace nových materiálů, výrobních postupů či zdokonalování stávajících je výrazným inovačním nástrojem, firma úzce spolupracuje s odbornými pracovišti českých vysokých škol a univerzit jmenovitě Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.

PARZLICH vyrábí materiály pro 3D tisk v podobě tzv. filamentů pod vlastní obchodní značkou “Fillamentum”. Na trh tuto značku společnost uvedla v roce 2014. V současné době patří “Fillamentum” mezi nejpopulárnější globální značky materiálů pro 3D tisk a PARZLICH vyrábí materiály jak pro hobby uživatele, tak i materiály využitelné v průmyslu, a nabízí širokou škálu barevných odstínů.

Pneumatické rozvody

Parzlich vyrábí trubky a hadice pro pneumatické rozvody určené pro použití v průmyslu, automatizaci, rozvodech stlačeného vzduchu a v měření a regulaci.  Díky širokému portfoliu zpracovávaných typů polymerů nabízí vhodné řešení pro nejrůznější aplikace, včetně extrémních a speciálních jako jsou rozvody vzduchu a plynů používané v chemickém průmyslu, jaderné energetice, či automobilovém průmyslu.

Automotive & Transportation

Vyrábí také vnitřní výstelky pro ovládací kabely, které naleznou uplatnění zejména v oblasti automobilového průmyslu. Vnitřní výstelky díky svým vlastnostem, zejména otěruvzdornosti a kluznosti zajišťují dlouhodobý bezchybný chod ovládacích kabelů bez nutnosti mazání. Výstelky vyrábí z nejrůznějších materiálů a v libovolných rozměrech dle specifikace zákazníků.

Chemický průmysl

Trubky vyrábí ze speciálních polymerů určené pro použití v chemickém průmyslu, ale i pro náročné aplikace v energetice, strojírenství, potravinářství a elektrotechnickém průmyslu. Mohou nabídnout řešení pro vedení nejrůznějších chemických látek jako jsou kyseliny, louhy, roztoky solí, glykoly, estery apod.

Speciální aplikace

Vyrábí a dodávají trubky a hadice pro nejrůznější speciální použití. Díky inovativnímu přístupu mohou navrhnout řešení ušité na míru potřebám zákazníka.

Mezi takové aplikace patří například:

  • trubky s obsahem antikorozních aditiv pro balení strojírenských nástrojů
  • samosmrštitelné trubičky pro elektrotechniku
  • napěněné hadičky pro tepelné a antivibrační izolace
  • trubky, hadice a profily z biodegradabilních materiálů

PARZLICH s.r.o.

nám. Míru 1217

768 24 Hulín

Telefon:  +420 602 730 474

Email: info@parzlich.cz

Web: www.parzlich.cz

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s