Vysoce funkční thermo textilie

Výsledky současného výzkumu posunuly zájem zákazníků o smart a interaktivní textilie v poslední době velmi vysoko, dokonce jsou označovány za budoucnost textilního průmyslu.

Projekt před nedávnem ocenila Technologická agentura ČR cenou v kategorii Užitečnost.

Výsledkem práce na projektu pod vedením společnosti VÚB (člen AVO, bývalý Výzkumný ústav bavlnářský) je nová generace termoizolačních a termoregulačních textilií s charakterem SMART.

Pro textilní průmysl ČR znamenají nové materiály inovace vyšších řádů a perspektivně budou představovat významný tržní potenciál, který přispěje k obnovení tradiční špičkové úrovně textilního a oděvního průmyslu. Posílí jeho konkurenceschopnosti na světových trzích.

Nová generace textilií poskytuje ochranu před horkem i chladem sportovcům, hobistům i profesionálům. Unikátní příze jsou složeny ze speciálních chemických vláken kombinovaných se standardními. Využívají fyzikálních vlastností látek s fázovou přeměnou, což těmto smart textiliím umožňuje teplo pohlcovat i uvolňovat.

Výrobky z funkčních smart textilií byly úspěšně testovány v extrémních podmínkách vybranými příslušníky české armády a policie i při outdoorovém zimním táboření. Tyto termoregulační a termoizolační smart textilie jsou již na trhu pod značkou CLEVERTEX.

Zdroj: TA.Di

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s