#EverydayVacation

When in Poland, do what Polish do. V pořadí již osmý ročník konference MINIB, kterou pořádá polský ILOT – Institut Lotnictwa (letectví) a která se věnuje marketingu ve výzkumných organizacích, se konala minulý týden ve Varšavě. Řečníci byli z Rumunska a Česka. Samozřejmě z Polska. A taky z Německa, Španělska a Chorvatska (všimněte si náhodné podobnosti s týmy, které kralují světovému fotbalu).

Nová budova ILOT – podpořeno EU.

Za Czechii nastoupil Martin Podařil. Přednesl referát na téma PR & marketing aplikovaného výzkumu v České republice, přesněji řečeno Applied R&D in Czechia – PR & marketing. Pikantní je, že se konference konala 17. 11. 17 – slavný to den český!

Prezentaci Martina Podařila si můžete prohlédnout ZDE

Účast byla finančně i projektově výhodná, neboť náklady hradil z velké části organizátor a náplní spadá konference hned do dvou projektů AVO, takže vlastně 3 mouchy zabité jednou ranou. Když se připočtou věci jako propagace, networking, další vzdělání a osobní rozvoj, je těch much nakonec hezká řádka.

—–

A jak viděl ten den přímo Martin Podařil? (omluvte poněkud osobní styl)

Ráno jsem se úplně necítil. Hodně jsem spal. Místo divadelního představení a banketu jsem usnul a spal až do rána. Na snídani chyběly bavorské klobásky ze včerejška. Ten Francouz snídá zase jen sladký! Dneska si k tomu dal plátek grepu a pomeranče. Nejdu pěšky, s kufrem dobíhám tramvaj a už hlásí “Institut Lotnictwa”.

Když jsem přišel na místo, už to bylo fajn. Ztlumil jsem osvětlení, zkontroloval, jestli se načte video, rozhodil brožury, pustil do reproduktorů Vltavu od Smetany a šel si dát kafe.

Přede mnou Němka. To byla výhoda. Neměla to moc zajímavé. Pak už mě sympatický Wojciech Lukowski pozval na pódium. Ještě že vím, jak dýchat. Rozbušené srdce se hned uklidní a začínám “Džjen dóbry”.

Poděkoval jsem organizátorům, AVO a TA ČR a raději jsem jim hned na začátku řekl, že prezentace má 56 slajdů. Ale taky že naštěstí vím, že One picture is worth 1000 words a proto jsou většina obrázky. Všechno jsem jim to ukázal. Nevěděli o 17. listopadu ani co je to za mnou za strom? Nakonec jsem první várku čokoládiček udal. Ale dalších 5 otázek už jsem zapomněl položit. Dozvěděli se něco o mě, něco o AVO (Asociace výzkumných organizací), TA ČRu (Technologická agentura ČR), Czechinvestu a Svazu průmyslu. O tom, jak se u nás dělá PR & marketing. Byli spokojení. Nejdřív jsem si to nemyslel, ale pak mi to říkali a dokonce to dali i na twitter.

Prezentaci najdete TADY

Po úvodním bloku jsem šel natočit video, poobědval a podebatoval s kolegy z Rumunska a Chorvatska. Nedá mi to nezmínit Rumuna, který se jmenoval Dan Dobra. S Chorvatem jsme se tomu dost smáli, on netušil.

Křeslo pro hosta – what was your presentation about?

No a na letišti (hned vedle ILOTu) jsem měl být až za 6 hodin, tak jsem vyrazil do města. Varšava. Pěkný, ale sychravý. Vzpomínky na Euro 2012, nákup čokolády a Uber k letadlu. Za 10 zlotých = 60 korun. Při dosedu našeho vrtulového prcka začal hrát Smetana. Krásné. Díky Varšavo, díky bratři slované!

Martin Podařil

PS: Základ prezentace jsem si napsal/nakreslil v ruce na bílé A4, ty potom projel skenerem a nechal si je poslat jako ppt.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s