Workshop Současné možnosti spolupráce vědy a byznysu

Workshop s názvem Současné možnosti spolupráce vědy a byznysu aneb jak díky vědeckým poznatkům zvýšit konkurenceschopnost firmy a odlišit se od ostatních se uskuteční 25. 5. 2017 v Praze.

Česká věda žije. Bohužel často jen v laboratořích, protože výsledky vědecké práce se nedaří prosazovat v reálném světě. Ale jak to změnit? Jak propojit výzkumníky s investory a naučit je mluvit o výzkumech a technologiích srozumitelnou řečí? Jak naučit vědce, že se na výsledky své práce musí dívat z hlediska uplatnění a obchodních výsledků? To se dozvíte na společném workshopu vědce a inovátora v jedné osobě a velmi úspěšného podnikatele, jehož byznys je na nových technologiích a vědeckých poznatcích postaven.

V rámci Týden inovací pořádají Direct People workshop o možnostech spolupráce vědy a byznysu.  Za symbolický poplatek 500 Kč se dozvíte, co při využívání vědeckých poznatků v praxi funguje a co nikoli. Workshop povede Jiří Navrátil, technologický skaut a inovátor ze spol. Direct People, a Jiří Krajíček, člen představenstva společnosti Y Soft.

Kdy: 25. 5. 2017, 16–18 h
Kde: Jankovcova 1603/47a, Praha 7, kanceláře společnosti Direct People
Cena za workshop včetně občerstvení: 500 Kč

Registrujte se ZDE

Jiří Navrátil (36) – Držitel dvou doktorátů. Několik let se věnoval teoretickému a následně aplikovanému výzkumu na Vysokém učení technickém a Akademii věd. Pro Imperial Innovations London pracoval jako externí technologický skaut. Založil SciTech Visual, jehož cílem bylo vytvářet kvalitní marketingovou podporu výstupům vědecké práce. Jednoho dne mu ale došlo, že ani kvalitní marketing není receptem na to, jak vědu dostat k investorům a začít ji využívat komerčně. A tak je v Direct People, kde se snaží pomáhat zajímavým technologiím a výzkumu, aby byly úspěšné v reálném světě.

Ondřej Krajíček (36) – Jeho kariéra začala na Masarykově univerzitě v Brně, kde v letech 1999 až 2007 studoval, pracoval a lektoroval. Z univerzity zamířil do společnosti Y Soft, kterou založil Václav Muchna a která je předním světovým dodavatelem správy a kontroly tisku. Ve Y Softu prošel nejrůznějšími pozicemi a nyní působí jako technologický ředitel (CTO) a je odpovědný za oblast R&D. Je aktivní v české startup komunitě, mentoruje a je členem IT komise Americké obchodní komory v ČR.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s