U Brna vzniklo unikátní technologické centrum

Od konce dubna se může Morava chlubit novým unikátem. Ve Střelicích u Brna byl totiž za účasti náměstka ministryně školství Plagy a prezidenta AVO Krause otevřen nových technologický park pro výrobu a vývoj motorizovaných surfových prken.

Kraus paska

Zleva ředitel MSR Engines Martin Šula, náměstek Plaga a prezident AVO Kraus

Firma MSR Engines s.r.o., která za produktem jménem Jetsurf stojí, se zabývá výrobou motorového prkna již od roku 2006. Tehdy se na trhu objevily první výrobky této brněnské firmy. Od té doby se však mnohé změnilo. Prkna prošla mnohými změnami, výrobní procesy se staly dokonalejšími, kvalita šla nahoru, což oceňují také zákazníci po celém světě. Poměrně rychlý růst jihomoravské továrny a rozšiřování výroby dovedlo Jetsurf až k vybudování úplně nového centra postaveného přesně pro její potřeby. Nová továrna je vybavena prakticky vším, co je třeba ke zhotovení kompletního prkna. Od technologií pro výrobu uhlíkových kompozitů, slévárny, kovoobrábění, grafického studia až po vlastní testovací prostory. To všechno mohli vidět také zástupci některých státních organizací, které se do projektu zapojily v roce 2009.

Fototino (15)

Nové technologické centrum MSR Engines

Společnost MSR Engines se zapojila do projektu Eureka, díky kterému získala během čtyř let podporu v celkové výši 15,5 milionu korun. Během čtyř etap projektu pak inženýři pracovali na inovačních krocích, díky kterým dnes kousek od Brna vznikají nejoblíbenější surfová prkna se spalovacím motorem na světě. To dokazuje i fakt, že společnost od roku 2012 zvýšila svůj obrat z 41 miliónů korun na 132 milionů na konci roku 2015. S rostoucí prodejností rostla také zaměstnanost. V uplynulých čtyřech letech firma vytvořila celkem 40 nových pracovních míst. Nová pracovní místa se daří obsazovat zejména díky dlouhodobé spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně, kde MSR Engines působí jako zadavatel diplomových prací. Jejich řešitelé pak po skončení studií často nastupují do řad inženýrů společnosti a svou profesní kariéru rozvíjí právě na surfech značky Jetsurf.

Fototino (18)

V uplynulých čtyřech letech firma vytvořila celkem 40 nových pracovních míst

Majitel MSR Engines s.r.o. Martin Šula společně s náměstkem pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Robertem Plagou z MŠMT a předsedou Asociace výzkumných organizací Liborem Krausem tak mohli slavnostně přestřihnout pásku a oficiálně otevřít zbrusu novou továrnu, která ve svých kapacitách vyrábí zhruba 40 surfových prken se spalovacím motorem měsíčně.

Na vlastní oči se můžete motorové surfy přijít podívat 6. a 7. srpna 2016 do Prahy, kde se v okolí Střeleckého ostrova budou konat závody světové série Jetsurf.

Martin Podařil, AVO

Advertisements

1 Comment

Filed under Uncategorized

One response to “U Brna vzniklo unikátní technologické centrum

  1. Pingback: MŠMT pochopilo důležitost programů mezinárodní spolupráce | AVObloguje

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s