Doktorská stipendia na Masarykově univerzitě budou sponzorovat firmy

Až dvojnásobné stipendium mohou nově získat studenti doktorských programů Fakulty informatiky Masarykovy univerzity díky sponzoringu firem působících v oblasti informačních technologií. Umožní to smlouva o spolupráci, kterou v druhé polovině prosince fakulta podepsala s firmami Red Hat a Y Soft.

mu doktor

Radovan Musil ze společnosti Red Hat, Ondřej Krajíček z Y Soft a děkan Fakulty informatiky MU Jiří Zlatuška při podpisu smluv o spolupráci.

Partneři se zavázali, že budou podporovat čtyři vybrané doktorské studenty částkou 10 000 Kč měsíčně po dobu čtyř let. Sami zase mohou získat velmi kvalitní zaměstnance již v době jejich studií. „Podpořené studenty vyberou samy firmy pomocí výběrových řízení, která se průběžně vypisují,“ řekl proděkan fakulty informatiky Václav Matyáš.

Během studia se pak zástupci společností budou vyjadřovat k celkovému studijnímu plánu a budou mít také právo prezentovat výsledky práce doktoranda. Počítá se i s tím, že později může firma studenta využít jako experta- konzultanta pro svoje výzkumné a pokročilé vývojové aktivity. „Považuji to osobně za v České republice unikátní projekt integrace firem a univerzit, který vytváří prostor pro výchovu specifických odborníků pro firmy a zároveň zvyšuje praktickou využitelnost výsledků aplikovaného výzkumu,“ doplnil technologický ředitel Y Soft Corporation Ondřej Krajíček.

Fakulta se spolupráci s průmyslovými partnery snaží rozvíjet již řadu let. Ti se podílejí i na tvorbě oborů a profilu absolventa, nabízejí studentům stáže a praxe. Jsou zapojeni také do vedení závěrečných prací. Počet úspěšně obhájených závěrečných prací, do jejichž vedení byli zapojeni i zástupci firem, každoročně přesahuje stovku.

Zdroj: technickytydenik.cz, muni.cz

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s