Prezentace členů AVO v Indii

Díky finanční podpoře MPO ČR, které hradilo část nákladů českého stánku na Mezinárodním veletrhu důlní a dobývací techniky IMME 2014, Kalkata, Indie 3. – 6. 12. 2014, se této akce mohl zúčastnit i zástupce AVO – její výkonný předseda Ing. Václav Neumajer.

indie1

Výkonný předseda AVO Ing. Václav Neumajer

Prezentace ČR byla velmi dobře připravena. Řada doprovodných akcí a především přítomnost diplomatických zástupců České republiky a MPO ČR „zviditelnila“ účast ČR na veletrhu a „přilákala“ na stánek řadu zájemců, kteří projevili zájem o spolupráce. Jednalo se nejen o spolupráci ve výzkumu a vývoji, ale i o „standardní“ obchodní spolupráci, která samozřejmě následně může vést i ke spolupráci ve výzkumu a vývoji.

Jako velmi nadějná se jeví snaha nové indické vlády o větší podporu podnikového výzkumu a vývoje, která by měla vést i k založení jakési obdoby Technologické agentury ČR. AVO bude tuto iniciativu dále sledovat s možností využití v dvoustranných projektech výzkumu a vývoje (např. pomocí programu DELTA TA ČR). Zástupce AVO prezentoval na stánku konkrétně i několik firem – členů AVO, které poskytly propagační materiály.

Za Českou republiku se doprovodných akcí zúčastnil velvyslanec ČR v Indii pan Miloslav Stašek, obchodní Radúz Dillí pan Jiří Janíček, ředitel kanceláře CzechTrade, Mumbai pan Ivan Kameník a zástupce MPO ČR ing. Vladimír Bomberovič.

indie3

Zleva ředitel kanceláře CzechTrade Mumbai Ivan Kameník, zástupce MPO ČR Vladimír Bomberovič; jeho excelence velvyslanec ČR v Indii pan Miloslav Stašek, výkonný předseda AVO Václav Neumajer

Stánek ČR navštívila řada významných hostů z Indie: státní tajemník ministerstva hornictví – Dr. Anop K. Pujary (za doprovodu novinářů a televize), Director Confederation of Indian Industry (CII), J. Immanuel Mahesh Kumar (i v televizním interview), Dr. Amit Mita, ministr Government of West Bengál a další. Pro zájemce byl uspořádán seminář, kde se představili jednotlivé firmy z ČR. Na stánku ČR bylo zorganizováno setkání s novináři, při které poskytl velvyslanec Miloslav Stašek rozhovor deníku The Hindi BusinessLine. Články a fotografie o českém stánku se objevily v několika desítkách místních novin.

Ing. Václav Neumajer

výkonný předseda AVO

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s