Výzkum a byznys se propojí při fotbale

Spolupráce výzkumných organizací s podniky v České republice vázne. Na toto téma se neustále pořádají různé semináře, ale konkrétních kroků pro zlepšení se nedostává. Jednou z možností, jak situaci změnit je pořádat neformální setkání zástupců těchto dvou rozdílných světů. Fotbal propojuje celou planetu, proč by nemohl i výzkumníky s podnikateli?

Proto AVO (Asociace výzkumných organizací) organizuje již druhý ročník fotbalového turnaje O pohár prezidenta AVO, kde si to mezi sebou rozdají zástupci výzkumných organizací a firem. Letos nad turnajem převzal záštitu místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, který osmičku týmů rozlosoval do skupin a k celé akci dodal: „Fotbal je moje srdcová záležitost. Jsem rád, že se takovéto neformální akce konají. Navíc zlepšení komunikace mezi výzkumem a byznysem je jedním z našich hlavních cílů“.

Prezident AVO Libor Kraus nám sdělil, že se na první zářijový víkend velmi těší. „Loňský premiérový ročník byl velmi úspěšný, a proto jsme se rozhodli v tradici pokračovat. Doufám, že nám vyjde pěkné počasí a všichni se budou dobře bavit.“

Turnaj se uskuteční v sobotu 6. září od 11 hodin v Praze na Hanspaulce. Jsou připraveny také soutěže pro děti a ženy a v areálu jsou k dispozici prolézačky, lezecká stěna a minigolf. Přijďte se podívat a pobavit také vy. Více informací naleznete na www.avo.cz.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s