Prezentace členů AVO na Země Živitelce

Tuto neděli skončil již 41. ročník tradiční zemědělské výstavy Země Živitelka. Největší mezinárodní agrosalon v České republice přilákal spousty lidí ale i vrcholných politiků v čele s prezidentem Zemanem, premiérem Sobotkou a ministrem zemědělství Jurečkou. Při zahájení výstavy udělil ministr Jurečka Ceny ministra zemědělství pro mladé vědecké pracovníky a Ceny za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje.

spolstanek

Společný stánek zemědělských výzkumných ústavů

Na Země Živitelce se s výsledky aplikovaného výzkumu pochlubili také členové AVO. Pět z nich (Agritec Šumperk, Oseva, Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod, Výzkumný ústav pícninářský Troubsko a Zemědělský výzkumný ústav Kroměříž) se prezentovalo ve společném stánku o který byl nezvykle velký zájem. Lákal především Český čmelák a také nově vyšlechtěné odrůdy Lničky seté a Topinamburu, které byly přihlášené do soutěže exponátů s názvem Zlatý klas. Tuto nominaci nakonec odrůda Lničky seté s názvem Zuzana přetavila ve vítězství a může se honosit titulem Zlatý klas 2014. Gratulujeme!

lnicka2

Zlatý klas 2014 – odrůda Lničky seté s názvem Zuzana

V rámci čtyř dnů strávených na českobudějovickém výstavišti proběhlo mnoho pracovních setkání a debatovala se celá řada témat. Hodně palčivé bylo téma Metodiky hodnocení výzkumných organizací, ke které má většina výzkumných ústavů výhrady a za jejíž změnu AVO dlouhodobě bojuje. Proběhla ale také milá setkání, například s kolegy ze Srbska, které ve videu vyzpovídal místopředseda AVO Jan Nedělník (video si můžete prohlédnout ZDE)

cr-srb

Místopředseda AVO Jan Nedělník (vpravo) a kolegové z Institute for Forage Crops (Kruševac, Serbia)

Více fotografií naleznete ZDE.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s