Posílení spolupráce Technologické agentury a AVO

Prezident Asociace výzkumných organizací Libor Kraus a předsedkyně Technologické agentury ČR Rut Bízková podepsali dne 20. srpna 2013 Memorandum o spolupráci mezi AVO a Technologickou agenturou ČR. Podpisu memoranda předcházela dlouhodobá spolupráce. Členové AVO stáli u založení Technologické agentury a měli mimo jiné podíl na formulaci úspěšného programu Alfa.

Podepsané memorandum nastavuje parametry vzájemné spolupráce těchto institucí, z níž budou mít v konečném důsledku prospěch především české inovativní firmy a organizace zaměřené na aplikovaný výzkum.

kraus bizkova

Rut Bízková v souvislosti s podpisem memoranda poznamenala: „Spolupráce s AVO je pro nás velmi přínosná. Věřím, že bude i v budoucnosti intenzivní, nejen ve prospěch organizací aplikovaného výzkumu. Společně budeme usilovat o to, aby naše práce nesla výsledky firmám i ekonomice“.

První vlaštovkou těsnější spolupráce je společný tým Technologické agentury a AVO na fotbalovém turnaji, který Asociace výzkumných organizací pořádá již v neděli 8. září. „Turnajem chceme posílit spolupráci výzkumných organizací a aplikační sféry. Snad se sejdeme v hojném počtu a vyjde nám počasí“, přeje si prezident AVO Libor Kraus.

Dalším výstupem spolupráce je první číslo zprAVOdaje, které bude brzy ke stažení na webových stránkách www.avo.cz a www.tacr.cz.

Martin Podařil, AVO

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s