ČR je 28. na světě v inovacích

Tvrdí to odborníci z Cornell University, INSEAD a WIPO (Světová organizace duševního vlastnictví), kteří vypracovali Globální Inovační Index 2013. GII uznává klíčovou úlohu inovace jako hnací síly hospodářského růstu a prosperity, a uznává potřebu širokého horizontálního vize inovace, která se vztahuje na rozvinuté i rozvíjející se ekonomiky.

Oproti loňskému roku jsme si tedy pohoršili o jednu příčku. Do žebříčku je zahrnuto celkem 142 zemí. První místo obhájilo Švýcarsko a na posledním místě se umístil Jemen.

global innovation index 13

V Evropě jsme se umístili na 17. místě a nechali za sebou například Itálii, Portugalsko, Slovensko nebo Polsko. Z velké dálky však koukáme na záda skandinávským státům, státům západní Evropy, ale i Maltě, Kypru a Estonsku.

Dobrých výsledků (tmavý puntík) jsme dosáhli například v hodnocení politické stability, svobody tisku, vzdělávání ve firmách, ekologické udržitelnosti, počtu certifikátů kvality ISO 9001 nebo exportu.

Naopak co zlepšovat (světlý puntík) máme ve výdajích na vzdělání, v ochraně investic, ve výši daní nebo v rychlosti zakládání firem.

global innovation index 13 - CR

Celý dokument je možné stáhnout ZDE.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s