AVO podporuje Inovační vouchery v Praze

AVO podporuje Inovační vouchery v Praze

AVO (Asociace výzkumných organizací) podepsala Memorandum o spolupráci se společností Rozvojové projekty Praha, a.s., která stojí za realizací projektu Inovačních voucherů. „Prostřednictvím voucherů bychom chtěli nastartovat aktivní spolupráci mezi výzkumnými organizacemi a soukromými podnikateli. Do projektu se již zapojila řada našich členů“, řekl prezident AVO Miroslav Janeček.

Inovační vouchery umožňují firmě plně se soustředit na byznys, zatímco výzkumník dodá znalosti potřebné pro inovace. Vzájemná spolupráce proto přináší vysokou přidanou hodnotu, která může výrazně posílit konkurenceschopnost zúčastněných aktérů. Radní hlavního města Prahy Aleksandra Udženija uvedla: „Propojovat podnikatelskou sféru s vědeckými a výzkumnými institucemi se vyplácí. Malí a střední podnikatelé v rámci projektu získají nejenom finanční podporu, ale rovněž kontakty na špičkové vědce. Vědecká sféra se zase díky voucherům seznamuje s potencionálními odběrateli svých technologií“.
Inovační vouchery pomáhají odbourávat bariéry vzájemné nedůvěry firemního a akademického světa. Tento způsob poskytnutí dotace přinese především významné snížení administrace a zrychlení celého procesu získání financí.

Více informací o Inovačních voucherech je možné nalézt na adrese http://www.akcelerace-praha.cz

MP

Leave a comment

May 20, 2013 · 10:59 am

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s